Korec Nymburk
Podlahové krytiny Korec Nymburk, výdejní místo Hronětice
prodej - pokládka - poradenství - vzorkovna

Profil a historie firmy

Firmu založil pan Otakar Korec se společníkem v oboru pokládání podlahových krytin. Po té co jej společník opustil, začal uvažovat o prodeji podlahových krytin. A tak v roce 1995 založil velkoobchod s podlahovými krytinami v Kostomlatech nad Labem, kde zároveň probíhá i maloobchodní prodej. A roku 1998 tentýž velkoobchod v Karlových Varech, který se utěšeně rozeběhl a má šanci dalšího rozvoje. Roku 2001 byla v Nymburce otevřena maloobchodní prodejna podlahových krytin. Otakat Korec spolupracuje s prvořadými českými a zahraničními dodavateli, kteří působí na zdejším trhu podlahových krytin, a to včetně stěrkových hmot, lepidel a dalších náležitostí. Úzký vztah ho pojí s Fatrou Napajedla, pro niž představuje centrální sklad.

Zboží putuje z kostomlatského velkoobchodu buď do stavebních firem (např. PMS Poděbrady, Kouřík Otta, ČMKS Nymburk, Charamza Lysá nad Labem), pro jejichž bytovou výstavbu Otakar Korec krytiny i pokládá, nebo do maloobchodní sítě od Liberce po Benešov a od Kladna a Loun až po Karlovarsko. Otakar Korec se přesvědčil o tom, že čelit konkurenci znamená - kromě základní lidské slušnosti vůči zákazníkům - vlastnit dostatek zboží, expedovat je v termínu a řádně a včas platit dodavatelům. Mít hodně zboží, aby na ně zákazníci nečekali, předpokládá buď disponovat nemalou finanční částkou, nebo umět obchodovat tak, aby podnikatel stačil vydělané peníze otočit, to znamená získat za ně nové zboží.

Pokud jde o sortiment, z podlah jsou nejžádanější dřevěné, a to jak parketové, tak plovoucí, zatímco laminátové ustupují do pozadí, z koberců se ve veřejných místnostech a kancelářích uplatňují především celoplošné zátěžové, které téměř zcela vytlačily někdejší jekory, a v bytech naopak kusové koberce z PVC materiálů. Ve zmíněné prodejně v Nymburce, nejen zbrusu nové, ale i příkladně zařízené, šéfuje Andrea Korcová, dcera, která je i spolumajitelkou firmy Korec s.r.o..
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem
Prodejna Korec Kostomlaty nad Labem

Hlavní stránka

Korec Nymburk
Hronětice 55, 289 21 Kostomlaty nad Labem
+420 603 541 997, +420 325 538 303, a.korcova@seznam.cz

Copyright © 2021 by Korec Nymburk | realizace Regional